מאמרים

סגירת תיק שיבוש מהלכי משפט בחוסר אשמה

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

לקוח המשרד נחקר בחשד לשיבוש מהלכי משפט בתיק פשיעה כלכלית סבוך ומורכב אשר נוהל ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל”כ). התיק עבר לטיפולה של פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), הגוף התובע בתיקי עבירות מס ועבירות כלכליות, ובסופו של יום נסגר בחוסר אשמה לבקשת עו”ד אלעד שאול.

שיבוש מהלכי משפט

סגירת תיק שיבוש מהלכי משפט בחוסר אשמה

תיק רחב היקף נחקר ביאל”כ, הזרועה הכלכלית של משטרת ישראל, ובו בין היתר נחקרה מעורבות של בכירים בהלבנת הון, עבירות שוחד ועבירת צווארון לבן שונות. בין המעורבים בפרשה גם לקוח משרדנו, בכיר בתחום הרפואה אשר נחקר תחת אזהרה בחשד לשיבוש מהלכי משפט.

מעת חקירתו של אדם בחשד לביצוע עבירה פלילית נפתח לחובתו תיק פלילי והתיק מופיע ברישום המשטרתי. מעבר לסכנה המוחשית של העמדה לדין והגשת כתב אישום, לתיק חקירה פתוח משמעויות חמורות באופן מיידי ובניהן מניעה מקבלת ויזה לחו”ל, ביטול רישיונות נשק, מניעת העסקה במקומות עבודה שונים ועוד.

בסיומה של חקירה הועבר התיק לפרקליטות מיסוי וכלכלה לבחינת השאלה האם יש להעמיד את החשוד לדין בגין המעשים המיוחסים לו. בשלב זה פנינו לפרקליטות בבקשה מנומקת ומפורטת לשם סגירת התיק בחוסר אשמה.

פשעי צווארון לבן

ישנן עבירות פליליות “מלוכלכות” אותן אנו רואים בחדשות בכל יום בין אם עבירות אלימות, עבירות מין ועבירות סמים. בד בבד, ישנו סקטור נפרד של עבירות צווארון לבן, המכונות “העבירות של בני המעמד הגבוה”, הן בעיקרן עבירות כלכליות ובניהן עבירת שוחד של בכירים ואנשי ציבור, עבירות מס על כל סוגיהן בין אם הנפקת חשבוניות פיקטיביותובין אם הלבנת הון על כל גווניה. המאפיין עבירות אלו הוא המימד הכלכלי המובהק שבמרכזן.

עו”ד אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב, מייצג בעשרות תיקי “צווארון לבן” ובניהם תיקי שוחד, מרמה, הונאה והפרת אמונים יחד עם תיקי עבירות מע”מ ומס הכנסה הכוללים אישומים בגין חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון במאות מליוני שקלים.

סגירת תיק שיבוש מהלכי משפט

סגירת תיק שיבוש מהלכי משפט

חייג עכשיו