מאמרים

  • home
  • מאמרים
  • פלילי
  • הקלות במחיקת רישום פלילי לבני העדה האתיופית לרגל חגיגות ״חג הסיגד״

הקלות במחיקת רישום פלילי לבני העדה האתיופית לרגל חגיגות ״חג הסיגד״

עו"ד אלעד רן   |   לייעוץ אישי 03-7773333

הקלות במחיקת רישום פלילי לבני העדה האתיופית לרגל חג הסיגד

נשיא המדינה ראובן ריבלין ושרת המשפטים איילת שקד יצאו היום בהודעה מיוחדת לפיה תינתן עדיפות מיוחדת לבקשות שיגישו יוצאי העדה האתיופית למחיקת רישום פלילי לרגל “חג הסיגד” שיחול ביום רביעי הקרוב.

מתוך רצון להשלים תהליך של תיקון ואיחוי קרעים, כמו גם חיזוק האמון בין יוצאי אתיופיה ובין רשויות האכיפה והמשפט, ולרגל “חג הסיגד”, קוראים נשיא המדינה ושרת המשפטים ליוצאי אתיופיה, שנשפטו בעבר בגין עבירות של הפרת הסדר הציבורי (כגון עבירות של העלבת עובד ציבור, הפרעה לעובד ציבור, התקהלות אסורה והתפרעות) ועבירות נוספות, להגיש בקשות למחיקת רישום פלילי.

הבקשות תישקלנה בחיוב על ידי מקבלי ההחלטות, מתוך אמונה בתרומה הרבה של צעירים אלו לחברה הישראלית כולה.

הקלות במחיקת רישום פלילי לבני העדה האתיופית לרגל חג הסיגד

שרת המשפטים צוטטה אומרת כי:

״מדינת ישראל מחויבת ליוצאי אתיופיה. לא ייתכן שלאחר שהמדינה פעלה להגעתם ארצה, היא תתנכר להם. כעת אנחנו עושים צעד נוסף חשוב להגברת האמון בין יוצאי אתיופיה למדינה. בסופו של דבר כולנו אחים ואנחנו כאן כדי לחיות יחד תוך אחדות בין העדות השונות.״

בתום פגישה בנושא עם שרת המשפטים צוטט גם נשיא המדינה אומר : 

״כוחו של מוסד החנינה ביכולתו לדון בסוגיות ישראליות הדורשות שיקול דעת של לפנים משורת הדין לטובת האינטרס הציבורי. יוצאי אתיופיה חוו יחס מפלה מצד הממסד ומצד החברה הישראלית, הם סובלים מסטיגמות וסטריאוטיפים שליליים וחשופים להדרה ואפליה, ואף לגילויי אלימות פיזית ומילולית. חובתנו כחברה לעשות הכל על מנת להתמודד עם הגזענות שבתוכנו ולעקרה מן השורש, וחובתן של כל הרשויות להילחם בתופעות של תיוג, הדרה ואפליה מכל סוג. הקריאה שלנו היום הינה צעד נוסף במלחמה בתיוג ובהדרה. צעד נוסף לאיחוי השבר שנוצר באמון בין יוצאי אתיופיה לממסד ולחברה.״

נחקרת בעבר במשטרה, או נשפטת בבית המשפט בגין עבירה פלילית, עבירה צבאית או עבירת תעבורה ? יש לך רישום פלילי או רישום משטרתי ? במשרד שאול רן ושות׳ עורכי דין מומחים למחיקת רישום פלילי ומשטרתי אשר פועלים במרץ למחיקה והסרה של רישומים כאמור. 

עורך דין פלילי מומחה מסביר מהו רישום פלילי וכיצד מוחקים אותו

למשרדנו פונים מספר רב של לקוחות, מכל שכבות האוכלוסיה, לצורך התייעצות כיצד למחוק רישום פלילי? עורך דין פלילי אלעד רן, שותף מייסד במשרד שאול – רן ושות׳, מומחה למשפט פלילי ועבירות צווארון לבן ובעל ניסיון רב בהליכי מחיקת רישום פלילי, מסביר כיצד למחוק רישום פלילי.

קיימות מספר דרכים למחיקת רישום פלילי. האחת, הגשת בקשת חנינה לנשיא המדינה. השנייה, באמצעות פניה למשטרת ישראל בבקשה למחוק את הרישום הפלילי. השלישית, הגשת בקשה לשינוי עילת סגירת תיק חקירה. 

כאשר משטרת ישראל או כל גוף חקירתי אחר במדינה פותח בחקירת אירוע פלילי ומזמן אדם לחקירה, נפתח ברישומים המשטרתיים תיק חקירה פלילי כנגד אותו אדם/חשוד. 

מדובר בהליך שגרתי אותו מבצעת המשטרה כחלק מפתיחת התיק וחקירת התלונה שבפניה.

רישום פלילי הוא מרשם המנוהל על ידי המדינה ובו מידע אודות עבירות אותן ביצע אדם, תיקים בהם הורשע אדם, תיקים בהם נחשד אדם ונסגרו ותיקים פתוחים אשר ממתינים להחלטה (תיקי מב״ד – ממתין לבירור דין). הליך מחיקת רישום פלילי מטרתו אחת – לנקות את עברו של אותו אדם ולהסיר ״כתמים״ שעלולים לפגוע בעתידו המקצועי והאישי.

שימו לב, רבים חושבים שרק תיק בו הוגש כתב אישום והסתיים בהרשעה מותיר רישום פלילי, לא כך! כמעט כל חקירת משטרה בה נחקר אדם מותירה אחריה רישום פלילי ויש דרכים משפטיות למחוק את הרישום הפלילי.

החוק מאפשר מחיקת רישום פלילי במקרים מסוימים ובתנאים מסוימים, הגשת בקשה למחיקת רישום פלילי צריכה להיעשות בהתאם לכללים ולתנאים המוגדרים בחוק ובפסיקה, וזאת על מנת להגדיל את הסיכוי למחיקת הרישום הפלילי, קיימת חשיבות רבה להיוועצות בעורך דין פלילי מומחה למחיקת רישום פלילי, עורך דין פלילי אשר יגיש את הבקשה ומומחה בהגשת בקשות למחיקת רישום פלילי, מגדיל את סיכויי בקשתך להתקבל. 

קיימת חשיבות רבה למחיקת רישום פלילי שכן רישום פלילי מכל סוג עלול לפגוע בעתידך ובזכויותיך. 

למשל: רישום פלילי לא מאפשר לקבל תעודת יושר, מונע מאדם להיות מועסק במקומות ציבוריים, ממשלתיים, לשרת ציבור, לקבל תקבולים מהמדינה ועוד.

מכיוון שהרישום כל כך פוגעני, חוק המרשם הפלילי ותקנת השווים מגדיר את האופן שבו ניתן לבקש את מחיקת הרישום הפלילי, קיצור תקופת ההתיישנות או קיצור תקופת המחיקה של הרישום הפלילי וכיוצ״ב.

אתם מוזמנים לקרוא מאמרים נוספים בדבר השלכות הרישום הפלילי:

.

איך מוחקים רישום פלילי?

התשובה נתונה בידי עורך דין מומחה למחיקת רישום פלילי. ישנם רישומים שונים, להם מועדי התיישנות שונים ותאריכי מחיקה שונים. כמו כן, חשוב לדעת שהליך מחיקת רישום פלילי מסוג הרשעה, שונה בתכלית מהליך מחיקת רישום משטרתי של תיק סגור.

 לא מומלץ לבצע הליכים כאלו לבד, מעבר לכך שהסיכוי למחיקת רישום פלילי לבד ומבלי לנמק מבחינה משפטית הוא אפסי, הרי שגם במקרים מסוימים דברים שיירשמו בבקשתכם למחיקת הרישום הפלילי, אפילו אם נרשמו בתום לב מוחלט, עלולים לשמש נגדכם ולפגוע בכם. 

עורך דין פלילי מומחה למחיקת רישום פלילי יכול להגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה ובכך לקצר מועדי תקופת ההתיישנות ואף להורות על מחיקת הרשעות פליליות. 

במקרים אחרים, עורך דין מומחה למחיקת רישום פלילי יכול להגיש בקשות שונות למטה הארצי של משטרת ישראל ולבקש למחוק רישומים משטרתיים.

כמו כן, ניתן לשנות עילות סגירה של תיקי חקירה, ובאמצעות הליך זה להוביל למחיקת הרישום המשטרתי.

חשוב לציין שרישום פלילי לאו דווקא ימחק מהמרשם הפלילי לאחר תקופת ההתיישנות, ולעיתים הוא לא ימחק גם לאחר תקופת המחיקה.

על כן, מומלץ לפנות לעורך דין פלילי מומחה במחיקת רישום פלילי על מנת להתייעץ ולנהל הליכי מחיקת רישום פלילי.

עורך דין מומחה למחיקת רישום פלילי

עורך דין פלילי העוסק במחיקת רישום פלילי מכיר את הדקויות, יודע את ההבדלים בין רישום פלילי ורישום משטרתי, מבחין בין התיישנות עבירה מסוג פשע להתיישנות עבירה מסוג עוון, מכיר את כל ההליכים ויפעיל שיקול דעת בהכנת הבקשה, על מנת להגדיל את סיכוייך למחוק רישום פלילי.

במשרדנו, שאול – רן ושות׳ עורכי דין המתמחים התמחות מיוחדת בהגשת בקשות למחיקת רישום פלילי, מנסיוננו הרב מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בהגשת בקשות מחיקת רישום פלילי, עורך דין אשר מכיר את הליך הגשת הבקשה על בוריו, בעל ניסיון רב בניסוח בקשות אלה ובקיא בתנאים הרבים אשר יובילו לבסוף למחיקת הר״פ בהצלחה וזאת, גם לרגל ״חג הסיגד״.

 

חייג עכשיו