מאמרים

מה ההשלכות של רישום פלילי?

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

עו”ד מחיקת רישום פלילי – מהו רישום פלילי?

רישום פלילי הוא המידע אשר נצבר אודות הסתבכויות של אזרח על ידי רשויות אכיפת החוק. הרישום הפלילי כולו מוסדר באמצעות חוק המרשם הפלילי ועל פי חוק זה מנהלת המשטרה את ענייני הרישום הפלילי. הרישום כולל כל הרשעה בפלילים, צו מבחן, צו שירות לתועלת הציבור, וצווים נוספים שגזר בית המשפט על הנאשם. הלכה למעשה, כל הליך פלילי שלא הסתיים בזיכוי מוחלט – מותיר רישום פלילי.

האם רישום פלילי משפיע על גיוס לצה”ל?

רישום פלילי של נער המועמד לשירות בטחון בצה”ל מגיע לידי שלטונות הצבא ועומד לעיון לשכת הגיוס. גורמי הגיוס בצבא בוחנים את הרישום הפלילי של המועמד לשירות צבאי, לצד קריטריונים נוספים כגון מצבו הבריאותי, חומר העבירות המיוחסות לו וכמות העבירות המיוחסות לו – ועל סמך קריטריונים אלו וקריטריונים נוספים, קובעת האם לגייס את המועמד לצבא, או לוותר על שירותיו לאור העבר הפלילי. חיילים רבים מגויסים למרות רישום פלילי, אולם עבירות מסוימות, בסיטואציות מסוימות – גורמות לצבא לסרב לקבל לשורותיו את המתגייס.

האם רישום פלילי משפיע על לימודים אקדמיים?

אין מניעה גורפת להתקבל ללימודים אקדמיים, הגם שיש לך רישום פלילי. זאת אומרת, שכל אדם יכול ללמוד כל מקצוע אקדמי אף אם לחובתו רישום פלילי כזה או אחר. אך יש לשים לב, שבשונה מהיכולת ללמוד מקצועות מסוימים עם רישום פלילי, אפשרות העיסוק באותם המקצועות לעיתים בלתי אפשרות עם רישום פלילי. כך למשל, לשכת עורכי הדין אינה מקבלת אל שורותיה מתמחה אשר בעברו רישום פלילי כזה או אחר. זאת אומרת, שאדם יכול להתקבל ללימודים, לסיים אותם בהצלחה, לערוך התמחות בחלק מהמקרים – ולא להתקבל לעבודה בגלל רישום פלילי. מיותר לציין את עגמת הנפשע הבלתי נסבלת במקרה מעין זה. על כן, מומלץ לפנות לעו”ד מחיקת רישום פלילי ולקבל ייעוץ.

מה המשמעות של מחיקת רישום פלילי?

מחיקת הרישום הפלילי אינה מוחקת את הרישום עצמו לחלוטין, אולם היא “נועלת את הרישום” במאגרי המשטרה, כך שגופים שונים לא יכולים לראות את הרישום, למרות שלפני המחיקה הגורמים הללו היו זכאים לגשת אל הרישום הפלילי ולעיין בו. כך למשל, לאחר מחיקת הרישום הפלילי יוכלו לעיין במרשם הפלילי שלך אך ורק מספר גורמים מצומצם ביותר ובין היתר המשטרה, הצבא, שב”כ, הממשלה, היועמ”ש וכדומה. כל יתר הגורמים אינם מוסמכים לעיין במרשם שנמחק ועל כן מבחינת הגורמים האחרים – אין רישום פלילי.

יצירת קשר עם עורך דין מומחה למחיקת רישום פלילי

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול בעל ניסיון רב ומתמחה במחיקת רישום פלילי, קיצור תקופת ההתיישנות ותקופת המחיקה בדרך של פנייה לנשיא המדינה בבקשה לחנינה. רוצה למחוק רישום פלילי? רוצה לקבל חנינה מהנשיא? פנה עכשיו להתייעצות עם עורך דין למחיקת רישום פלילי או השאר את פרטיך ועורך דין מחיקת רישום פלילי ישוב אליך ללא התחייבות.

חייג עכשיו