מאמרים

הוגש נגדי כתב אישום, מה עושים?

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

כתב אישום הוא מסמך בו המדינה מאשימה את הנאשם בכך שביצע עבירה פלילית לכאורה. לצד כתב האישום מוגש גם זימון לדיון בפני בית המשפט ולעיתים גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. זה המועד לפנות בדחיפות לעורך דין פלילי בטלפון 03-7773333.

כאשר אדם נחקר במשטרה תחת אזהרה מעמדו הוא חשוד. אולם כאשר מוגש נגד אדם כתב אישום, האדם הופך מחשוד לנאשם ויש לכך השלכות משמעותיות. רשויות אכיפת החוק במדינה כבר לא סוברות כי האדם חשוד בביצוע עבירה פלילית, אלא מפנו כלפיו אצבע מאשימה בכך שהוא זה אשר ביצע עבירה פלילית לכאורה. הגשת כתב אישום נגד אדם הוא עניין רציני ויש להתייחס לכך בכובד ראש הוגש נגדך כתב אישום? זה הזמן לפנות לעורך דין פלילי להתייעצות ואף לשכור את שירותיו.

האם אפשר לבטל כתב אישום?

ביטול כתב אישום אפשרי ממגוון סיבות ובמגוון מועדים במהלך ההליך הפלילי. ביטול כתב אישום נובע מכשלים בחומר הראיות, התנהלות לקויה של רשויות התביעה ולעיתים נדירות גם לאור מצבו האישי של הנאשם. יש לציין, שככל שתקדימו לפנות לעורך דין פלילי, כך סביר יותר שהתיק הפלילי אשר ייבנה נגדכם יכלול גרסה איתנה וחזקה אשר מערערת את יסודות האישום הפלילי שהוגש נגדכם. אשר על כן, חשוב לפנות בהקדם לעורך דין פלילי, וככל האפשר עוד בשלב החקירה במשטרה.

עורך דין פלילי בעל ניסיון וידע יכול, במקרים מסוימים, להוביל לביטול כתב האישום אשר הוגש נגדכם, או להוביל לעסקת טיעון מקלה במסגרתה תישאו בענישה מופחתת ומקלה.

עורך דין פלילי מומלץ לייצוג בבית משפט

ישנם עורכי דין רבים, וכבודם במקומם מונח. אולם כאשר מתמודדים בפני הליך פלילי, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמחה ומתעסק בהליכים פליליים. טעויות שנעשות בהליך הפלילי, עולות לנאשם ביוקר רב ומסכנות את חירותו. לכן, בהליך פלילי יש חשיבות עליונה בפניה לעורך דין פלילי מומחה לצורכי ייעוץ משפטי וייצוג משפטי עוד בשלב החקירה במשטרה, ואם לא ניתן, אז בפני רשויות החוק ובית המשפט.

עורך דין פלילי אלעד שאול וצוות המשרד הכולל עורכי דין פליליים ותיקים ומנוסים בתחום הפלילי, עומדים לרשותכם 24/7 לייעוץ ולייצוג בהליכים פליליים. בהליך הפלילי הזמן הוא קריטי! ככל שתקדימו לפנות לעורך דין פלילי, כי יוכל בעל המקצוע לסייע לכם, להגן על חפותכם ואף להוביל להפסקת ההליך הפלילי לפני נקודת האל חזור.

חייג עכשיו