מאמרים

זומנתי לתחנת המשטרה, מה עלי לעשות?

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

ייעוץ לפני חקירת משטרה

מתייעצים מיד עם עורך דין פלילי. זימון לתחנת המשטרה יכול להתרחש לשם מסירת עדות, לשם ביצוע חקירה תחת אזהרה ואף לשם ביצוע מעצר.

מתפקידו של עורך דין פלילי מומחה ומנוסה לאבחן את הזימון אשר קיבלתם ולייעץ לכם באופן מושכל כיצד להתנהג, מה לומר ומה בהחלט לא לומר לחוקר המשטרה – על מנת לשמור על זכויותיכם.

יודגש, לכל אדם אשר נחקר תחת אזהרה יש את הזכות להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני החקירה ובטרם יענה על שאלות החוקר. מומלץ בחום לנצל זכות זו ולהתקשר לעורך דין פלילי מיד על מנת לקבל את מלוא הפרטים למה שצפוי לכם וממה עליכם להישמר.

זומנתי לתחנת המשטרה, מה עלי לעשות?

לשמור או לא לשמור על זכות השתיקה?

בחלק מן המקרים, כדאי ומומלץ לשמור על זכות השתיקה. במקרים אחרים, מומלץ למסור גרסה מפורטת ומלאה על מנת לשמור על זכויותיכם.

עורך דין פלילי מנוסה ישאב מכם את הפרטים הרלוונטיים וייעץ לכם בדבר הדרך הנכונה להתנהל בחדר החקירות.

שימו לב, שתיקתכם עלולה לשמש נגדכם במקרים מסוימים ועל כן לא מומלץ לשמור על זכות השתיקה מבלי לבחון את מכלול הנסיבות באמצעות עורך דין פלילי.

מן העבר השני, לא תמיד מומלץ “לזמר” ולמסור גרסה מבלי להתייעץ עם עורך דין פלילי, שכן הנחקר לא מודע לראיות המונחות בפני חוקר המשטרה, והוא לא יודע לאן חוקר המשטרה מנסה להוביל אותו בלשונו.

עו”ד פלילי מנוסה עשוי בהחלט לסייע לכם בראיית הנולד ויקטין את סיכוייכם להסתבך באמירות מפלילות. לכן, נצלו את זכותם וקבלו ייעוץ לפני חקירה במשטרה !

צריך לקחת עורך דין לחקירה?

לכל אדם אשר נלקח או מזומן לחקירת משטרה ונחקר תחת אזהרה יש את הזכות להיוועץ עם עורך דין פלילי מטעמו בכדי לעמוד על זכותו להימנע מהפללה עצמית ועל מנת להבטיח את זכויותיו הבסיסיות.

רבים נוטים לחשוב כי יוכלו להסתדר בעצמם במשטרה בכך שיספרו לחוקר את האמת, או את מה שהחוקר רוצה לשמוע, או ידברו את דרכם אל מחוץ לתחנת המשטרה.

מדובר בטעות קשה! אלו בדיוק הנחקרים אשר לא מגנים על זכויותיהם במהלך החקירה ומופתעים לגלות כי הסתבכו בפלילים ואף הוגשת נגד כתב אישום.

זומנת לחקירה? פנה לעורך דין פלילי בהקדם ואף לפני החקירה בכדי להבין מה צפוי לך בחקירת המשטרה, מאילו תרגילי חקירה להישמר ועוד.

עורך דין פלילי מומלץ – ייעוץ לפני חקירה

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול מתמחה במגוון הליכים פליליים ומנוסה במתן ייעוץ וליווי בהליכים פליליים ובהליכי חקירה במשטרה בכל רחבי הארץ.

משרדנו ליווה עשרות לקוחות לתחנות המשטרה וסייע להם לבנות את קו הגנתם על מנת לשמור על חפותם. צרו קשר לייעוץ ראשוני ללא התחייבות.

חייג עכשיו