מאמרים

  • home
  • מאמרים
  • פלילי
  • לקוח המשרד שב לעבודתו בעירייה חרף הרשעתו בפלילים

לקוח המשרד שב לעבודתו בעירייה חרף הרשעתו בפלילים

עו"ד אלעד רן   |   לייעוץ אישי 03-7773333

ייצוג עובד עירייה בכיר בתיק פלילי ובהליכים משמעתיים בעירייה

לאחר הליך פלילי ארוך ולחימה עיקשת של יותר משנה, ניתן גזר דין מקל מאוד כנגד לקוח משרדנו על ידי בית המשפט השלום בתל אביב. הלקוח, בעל שנות וותק רבות בשירות הציבורי ותפקיד בכיר ברשות מקומית הואשם בעבירות סמים חמורות. המדובר באדם נורמטיבי אשר חווה משבר אישי.

לאחר מלחמה עיקשת, בה ליווינו את הלקוח ומשפחתו החל מהשלב המקדמי של ההליך הפלילי – ייעוץ לפני חקירה בתחנת המשטרה ובהמשך בהליכים משפטיים בבית המשפט עד למתן גזר הדין, בית המשפט קבע לבסוף את עונשו של הלקוח בענישה מופחתת, אשר סוטה ומקלה עד מאוד מהענישה הנהוגה בתיקים כגון אלה.

עורך דין עובדי רשויות מקומיות

שמחת מרשנו הייתה רבה, אך לא בכך הסתיים ייצוג הלקוח. משרדנו חרט על דגלו מתן ייצוג משפטי מעולה בכל שלבי ההליך הפלילי והמנהלי.

לפיכך, עת ביקשה אותה רשות מקומית (עירייה) בה עבד מרשנו כמעט כל חייו, לפטר אותו ולסיים את העסקתו – הזמינה אותו לשימוע בעירייה לבחון את שאלת המשך העסקתו ואף זומן לדיון בבית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות – המשיך משרדנו להילחם לטובת מרשנו לצורך הותרתו עובד בעירייה, מבלי שיפגעו מעמדו, זכויותיו ומשרתו הבכירה בעירייה.

לבסוף, לנוכח הסדר שהושג, לא פוטר מרשנו והושאר בתפקידו כעובד עירייה – הן ההליך הפלילי והן ההליך המנהלי/משמעתי הסתיימו בהצלחה רבה.  

עו”ד אלעד רן, שותף מייסד בפירמת עורכי הדין שאול-רן ושות’, סוקר את ההליכים המשפטיים הפליליים והמנהליים בתיק זה, הליכים שהובילו לבסוף לסיום ההליכים הפליליים, מבלי שהלקוח, דמות בכירה ומוכרת, מרצה עונש מאסר מאחורי סורג ובריח ואף שומר על משרתו הבכירה בעירייה ומקור פרנסתו לא נפגע.

שיחת טלפון מהלקוח להגיע בדחיפות לתחנת המשטרה למתן ייעוץ לפני חקירה

בתיק זה, הלקוח פנה והתקשר למשרדנו בדחיפות, בשעת ערב מאוחרת, להגיע לתחנת המשטרה על מנת שנייצגו ונעניק לו ייעוץ לפני חקירה.

בתחנת המשטרה, לאחר שיחת טלפון קצרה עם עורך דין אלעד רן, הלקוח עמד על זכויותיו והודיע שלא יידבר ולו מילה אחת עם חוקריו בטרם יפגוש אותנו, עורכי הדין. בתחנת המשטרה פגשנו עצור מבוהל ומפוחד, ניתן ייעוץ משפטי שהיה חשוב מאוד ואף קריטי להמשך ניהול התיק הפלילי בעניינו ולשמירה על זכויותיו.

בדיעבד, הודה בפנינו הלקוח, זו הייתה ההחלטה  החשובה והחכמה ביותר שקיבל בזמן בו היה נתון במשבר ובלחץ גדול. 

יש יגידו כי שלב החקירה במשטרה הוא אולי השלב החשוב והקריטי ביותר בהליך הפלילי.

ההמלצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל בשלב בו זומנתם לתחנת המשטרה היא לקבל ייעוץ משפטי מיידי מעורך דין פלילי מנוסה, לפני החקירה. מעבר לכך, שחקירה במשטרה או בכל רשות אחרת (ברשות להגבלים עסקיים, ברשות לניירות ערך וכו׳), במיוחד לאדם נורמטיבי, היא מעמד מפחיד ומרתיע, יש להתפתחותה של החקירה הפלילית השלכות כבדות משקל על המשך ההליכים כנגד הנחקר ועתידו. 

מטרתה של החקירה במשטרה, היא בראש ובראשונה איסוף ראיות ובדיקת חשדות על מנת למצוא את האשם בביצוע עבירה פלילית. התנהגותו של הנחקר במשטרה, אמירותיו לחוקר או לחוקרים, בתוך חדר החקירה או מחוצה לו, שתיקתו ותגובותיו מהווים השלד והבסיס להמשך ההליך הפלילי כנגדו.

לכן, כבר בשלב בו זומנתם לתחנת המשטרה, בין במכתב ובין בהזמנה טלפונית ובוודאי אם הגיעו שוטרים לעצור אתכם, אל תגידו דבר לפני שתפגשו ותקבלו ייעוץ לפני חקירה מעורך דין פלילי מנוסה. 

הליכים פליליים בבית המשפט בתל אביב

צוות ההגנה חתר לענישה מקלה ככל שניתן עבור הלקוח, דרש לשלב אותו בהליך טיפולי מתחילת ההליך המשפטי, טיפול אשר היה בו כדי להביא לשלוש הצלחות עיקריות בתיק זה.

השתיים הראשונות מיידיות – הצלחה ראשונה, שיקום הנאשם, שיקום אמיתי וכנה וצעידתו חזרה למסלול חיים תקין ונורמטיבי.

הצלחה השנייה, הקלה משמעותית בענישה, לאור התרשמותו של בית המשפט מהאדם והדרך האמיתית שעבר.

והצלחה השלישית, מאוחרת יותר, עת ביקש הלקוח לשוב לעבודתו בעירייה – בעלי התפקידים אשר נדרשו לבחון את עניינו ובית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות שדן בעניינו, נתנו משקל רב אף לעניין זה, עת הוחלט להותירו בעבודה ולא לפטרו.

נביא מתוך גזר הדין ונצטט דבריו של בית המשפט בהליך הפלילי, אשר קבע כך –

“כיום, ניצב לפניי אדם אחר, אשר סיים הליך טיפול אינטנסיבי וארוך טווח במסגרת קהילה טיפולית, שיתף פעולה כנדרש ונתרם מההליך, וההתרשמות של גורמי הטיפול לגביו היא כי מגלה רצינות, אחריות ומטיבציה רבה ביחס לשיקום מצבו ואורח חייו. גם העובדה שהנאשם נחשף במסגרת הליכי הקליטה בקהילה כי עליו להתמודד מעתה ואילך… לא מנעה ממנו להמשיך ולהתקדם בהליך הטיפולי, תומכת בהתרשמות הכללית של שירות המבחן בדבר השינוי שחל בנאשם. בנסיבות אלה, מקובלים עלי דברי הנאשם לפיהם “החיים שלי מתחלקים לשתיים, לפני הטיפול ועכשיו השינוי שעשיתי ודרך החיים החדשה, התהליך שעברתי בקהילה״.

הענישה כנגד מרשנו הייתה מקלה ונגזר עליו לבצע עבודות של״צ (שירות לטובת הציבור), למשך 200 שעות בלבד.

הליכים מנהליים בבית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות

עם היוודע דבר ההליך הפלילי כנגד מרשנו תחילה הושעה מתפקידו בעירייה ומאוחר יותר, עם סיום ההליך הפלילי נפתחה חזית חדשה כנגדו והוא הוזמן על ידי הרשות המקומית (העירייה), בה עבד כמעט כל חייו, לשימוע כדי לבחון את שאלת המשך העסקתו בעירייה ובנוסף אף הוזמן לדיון בבית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות, אליו הוגשה תובענה בעניינו על ידי אותה רשות מקומית.

משרדנו המשיך להילחם לטובת מרשנו לצורך הותרתו עובד בעירייה, מבלי שיפגעו מעמדו, זכויותיו ומשרתו הבכירה בעירייה.

משרדנו ניהל הליך שימוע בעירייה וכן את הליכי התובענה, אל מול היועצים המשפטיים ברשות המקומית. לבסוף, לנוכח קבלת טענותינו הושג הסדר בו הוסכם כי מרשנו ימשיך להיות מועסק כעובד עירייה והן ההליך הפלילי והן ההליך המנהלי/משמעתי הסתיימו בהצלחה רבה. 

בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות אף קבע בהחלטתו כי ההסדר שהושג בין צוות ההגנה לבין נציגי העירייה הינו מקל עד מאוד עם הנאשם.

מצורפת החלטת בית הדין למשמעת של עובדי הרשויות המקומיות, בה ניתן להתרשם מדברי בית הדין בדבר ההסדר המקל מאוד אשר הושג על ידי משרדנו, לטובת מרשנו. 

עורך דין פלילי מומחה בייצוג עובדי רשויות מקומיות

עו”ד אלעד רן שותף מייסד בפירמת שאול-רן ושות׳, משרד עורכי דין פליליים מהמובילים בישראל בייצוג חשודים ונאשמים נורמטיביים, בהליכים פליליים ומנהליים. משרדנו מלווה לקוחות החל משלבי החקירה במשטרה, דרך הליכי השימוע הפלילי טרם הגשת כתב אישום וכלה בייצוג משפטי בבית המשפט לאחר הגשת כתב אישום.

בנוסף, על מנת לספק מטרייה משפטית מלאה ללקוחות המשרד, משרדנו מייצג בהליכים מנהליים דוגמת הליכי שימוע מול מעבידים, בהם רשויות מקומיות (עיריות), חברות ופרטיים וכן ייצוג בתובענות בבתי הדין למשמעת, הליכים המשיקים להליכים הפליליים המתנהלים. 

עו״ד אלעד רן עבד במשרד המשפטים – פרקליטות מחוז מרכז וכן כעורך דין במחלקת המיסים בפירמת רו”ח קסלמן וקסלמן (Price Waterhouse Coopers) במהלך עבודתו למד לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן,  והינו בעל ידע וניסיון משפטי וחשבונאי כאחד.

בשנות עבודתו כעורך דין, צבר ניסיון משפטי רב בייעוץ וייצוג לקוחותיו מול רשויות התביעה, בהם הפרקליטות וכן גופי חקירה שונים במדינת ישראל.

עורך דין אלעד רן מייצג ביסודיות ובדיסקרטיות רואי חשבון, עורכי דין, אנשי עסקים, אנשי ציבור, שרים, ראשי ערים, חברי כנסת, עובדי מדינה בפני רשויות האכיפה השונות, בהליכי חקירה ובבתי המשפט. בכולם, תוך הקפדה על ייצוג משפטי ברמה הגבוהה ביותר ותוך מלחמה עיקשת על זכויות לקוחותיו.

חייג עכשיו