מאמרים

הארכת מאסר מותנה על הסעת שב”ח

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

הארכת מאסר על תנאי בהסעת שב”ח

לקוח המשרד קבלן שיפוצים נתפס בעבר מעסיק ומסיע שב”ח מבית לחם ונגזר דינו לריצוי חודש אחד מאסר בפועל בדרך של עבודות שירות לצד מאסר על תנאי בגובה 3 חודשים למשך 3 שנים שלא יעבור שוב עבירה על חוק הכניסה לישראל, קרי, הסעת שב”ח או העסקתו. לפני כשנתיים נתפס הלקוח בשנית כאשר הוא מסיע ברכבו שב”ח אשר הועסק על ידו בפרוייקט בנייה בתל אביב. הלקוח נלקח לתחנת המשטרה, רכבו הוחרם, הוא נחקר ונעצר. לאחר מאמצים רבים הלקוח שוחרר ממעצר וחזר לשגרת חייו.

כתב אישום על הסעת שב”ח פעם שנייה

כתב אישום הוגש נגד הלקוח לבית משפט השלום בתל אביב, שם דרשה המאשימה, משטרת ישראל באמצעות מפלגת תביעות פליליות תל אביב, להפעיל את המאסר המותנה שריחף מעל ראשו של הלקוח ולשלוח אותו לשלושה חודשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח. מיותר לציין כי התביעה המשטרתית ראתה בחומרה את עצם העובדה כי הלקוח הסיע והעסיק שוהה בלתי חוקי פעם נוספת וכי ככל הנראה שההליך הקודם והעונש שריצה בעבר לא הרתיע אותו. לפיכך, עמדה התביעה על מיצוי העונש במלוא החומרה ושליחת הנאשם לריצוי מאסר בפועל בבית הסוהר בגין עבירות על חוק הכניסה לישראל.

הסדר טיעון בעבירה של הסעת שב”ח

במסגרת משא ומתן עיקש בין עו”ד אלעד שאול אלבז, ראש המשרד ומומחה למשפט פלילי, ובין ממונה מטעם התביעה המשטרתית, הצליח עורך הדין לשכנע את התובע המשטרתי כי קיים קושי ראייתי ממשי בתיק אשר מצדיק הסדר טיעון מקל ביותר במסגרתו הלקוח ישלם קנס כספי בלבד ובתמורה לא ירצה מאסר בפועל כלל וכלל. על פי הוראות החוק, יוארך המאסר המותנה שנגזר עליו למשך שנה אחת בלבד במקום להפעיל את המאסר ולהטיל עליו מאסר בפועל.

בין יתר הקשיים הציג עורך הדין ראיות של ממש לפיהן השב”ח הציג עצמו בפני הנאשם במספר מקרים כתושב העיר רמלה, ואף הציג מסמכים כאלו ואחרים לשוטרים אשר עצרו אותו בעבר בנוכחות הנאשם והשוטרים אפשרו לו להמשיך בדרכו. במעשיו אלו יצר השב”ח מצג והטענה את הלקוח לחשוב שהוא תושב מדינת ישראל. כמו כן, בחומר הראיות התגלו ליקויים נוספים כגון תעודת עובד ציבור לא תקינה.

עורך דין פלילי לעבירות שב”ח

מדובר בדוגמה מצוינת המדגישה עד כמה חשוב לפנות לערוך דין פלילי מיד עם זימונך או לקיחתך לחקירה במשטרה בעבירת הסעת שב”ח, העסקת שב”ח או בכל עבירה פלילית אחרת. ככל שהלקוח היה מנסה להסתדר לבדו ולהיחלץ בעצמו ממצב הביש אליו נקלע – סביר בהחלט שהיה מפליל את עצמו, חומר הראיות בתיק היה חזק ביותר, והוא היה מרצה מאסר בפועל מאחורי הסורגים. במקום זאת, שכר הלקוח את שירותי עו”ד פלילי וכיום הוא ממשיך לפרנס את משפחתו בכבוד.

משרדנו הראשי ממוקם בתל-אביב ומייצג לקוחות בכל רחבי הארץ.

חייג עכשיו