מאמרים

גידול סמים בלי הרשעה

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

אי הרשעה בגידול סמים

כנגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום המייחס לו גידול סם מסוכן מסוג מריחואנה בכך שגידל בדירתו ארבעה שתילי מריחואנה במשקל כולל של כ-50 גרם. כמו כן החזיק הלקוח בסמים מסוג קנאביס לשימושו העצמי במשקלים שונים. איך תיק של גידול סמים נגמר ללא הרשעה? עו”ד אלעד שאול, מומחה למשפט פלילי, מסביר:

גידול סמים (קנאביס)

גידול סמים היא עבירה על פי פקודת הסמים המסוכנים שלצידה עונש של עד 20 שנות מאסר. למרות חומרת העבירה בעיני המחוקק ובתי המשפט, במקרים מסוימים ובנסיבות מסוימות ניתן סיים את ההליך הפלילי בלי הרשעה בפלילים וללא הכתם שמותיר אחריו ההליך הפלילי.

אי הרשעה בעברית גידול סם מסוכן

לקוח המשרד גידל בביתו מספר שתילי סם מסוג קנאביס / מריחואנה לשימוש העצמי ולצריכתו שלו בלבד. התנכלות מצד קצין מודיעין במשטרה הובילה בסופו של יום לעריכת חיפוש בביתו ולחשיפת אותם שתילים, וכן להעמדתו של הלקוח לדין פלילי. לאחר משא ומתן עיקש בין עו”ד אלעד שאול ובין התביעה המשטרתית, הוסכם כי כתב האישום יתוקן ותופחת כמות הסם שנטען כי גידל הנאשם, הנאשם יודה בעובדות כתב האישום כי גידל סמים מסוכנים לשימושו העצמי וכן יודה כי החזיק סמים לצריכה עצמית – ובהתאם להמלצת שירות המבחן תבוטל הרשעתו.

ביטול הרשעה לאחר תסקיר

במקרה הנדון ולאור חומרת העבירה לא ניתן היה להודות בביצוע העבירה מבלי להיות מורשע בפלילים, ועל כן בית המשפט הרשיע את הנאשם ולבקשת עו”ד אלעד שאול שלח אותו לשירות המבחן כאשר הובהר על ידי עורך דין שאול כי בכוונתו לעתור בסופו של התהליך לביטול ההרשעה של הנאשם בעבירת גידול סמים.

תסקיר המבחן שהוגש לאחר מספר חודשים היה חיובי ביותר והמליץ על ביטול הרשעתו של הנאשם, והטלת עונש חינוכי בדמות התנדבות במועדון כדורגל, כל זאת לאור העובדה כי הרשעה עלולה לגרום לפגיעה בעיסוקו, פגיעה בתדמיתו העצמית ועצם היותו אדם נורמטיבי, עובד ותורם לחברה.

עורך דין פלילי לעבירות סמים

בסופו של יום, הורה בית המשפט על ביטול הרשעתו של הלקוח חרף העובדה כי גידל סמים מסוכנים בביתו והחזיק סמים לצריכתו העצמית. הרישום הפלילי של הלקוח נותר נקי.

חייג עכשיו