תחומי התמחות

  • home
  • עורך דין נהיגה בשכרות

עורך דין נהיגה בשכרות

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

נהיגה בשכרות, חשוב לדעת!

עבירת השכרות היא מעבירות התעבורה החמורות בספר החוקים. לא בכדי קבע המחוקק עונש מינימום ממנו לא יכולים בתי המשפט לסטות אלא רק במקרים חריגים ומיוחדים. על מנת להכלל באותם מקרים מיוחדים וחריגים, עלייך לשכור עורך דין מומחה לתעבורה ובעל ניסיון עשיר בניהול תיקי נהיגה בשכרות, וזאת על מנת לאתר כשלים בראיות התביעה.

במשרדנו עורכי דין יוצאי רשויות התביעה המשטרתית והפרקליטות, ובניהם עורכי דין מומחים בדיני תעבורה בדגש על ניהול תיקי נהיגה בשכרות. פניה לעו”ד הנכון היא קריטית ועשויה להטות את הכף להחזרת הרישיון, ביטול כתב האישום, זיכוי בתיק או עסקת טיעון מקלה.

מה העונש על נהיגה בשכרות?

סעיף 39א לתקנות התעבורה קובע:

“39א  הורשע אדם על עבירה כאמור בסעיף 62(3), דינו – בנוסף לכל עונש אחר – פסילה מקבל או מהחזיק רשיון נהיגה לתקופה שלא תפחת משנתיים, ואם כבר הורשע על עבירה זו בשנה שקדמה לאותה עבירה- פסילה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים; אולם רשאי בית המשפט, בנסיבות מיוחדות שיפרש בפסק הדין, להורות על פסילה לתקופה קצרה יותר”.

נהיגה בשכרות היא אחת העבירות החמורות ביותר בעיני המחוקק ובעיני בתי המשפט. העונש על נהיגה בשכרות הוא פסילת רישיון מינימום ל-24 חודשים (שנתיים). מדובר באחד החוקים היחידים אשר קובע עונש מינימאלי, שלבית המשפט אסור לרדת ממנו אלא במקרים מיוחדים שינומקו על ידי בית המשפט במעמד הכרעת הדין. נהג שהורשע בפעם השנייה בנהיגה בשכרות צפי לעונש פסילת רישיון מינימום ל-48 חודשים (4 שנים).

העונש על נהיגה בשכרות הוא חמור, משמעותי ובעיקר כואב לנהג ופוגע בשגרת חייו חודשים רבים שנים רבות לעתיד. לכן, אם הואשמתם בנהיגה בשכרות, עליכם להתייעץ באופן מיידי עם עורך דין נהיגה בשכרות – עורך דין בעל ניסיון רב בייצוג נאשמים אשר נתפסו נוהגים בשכרות, עורך דין נהיגה בשכרות מנוסה, בעל יושרה ואמינות אשר עשוי לסייע לכם בהפחתת העונש באופן דרסטי.

שימו לב, העונש על נהיגה בשכרות הוא עונש מינימום של 24 חודשי פסילת רישיון, אולם עורך דין נהיגה בשכרות יכול למצוא כשלים בחומר הראיות, כגון כשלים בכיול מכשיר הינשוף, הפעלת הינשוף באופן לקוי או נטילת דגימות בניגוד לחוק – ובמקרה כזה העונש על נהיגה בשכרות יכול להיות נמוך באופן משמעותי. במקרים קיצוניים, אף ניתן להוביל לביטול כתב אישום על נהיגה בשכרות ואף לקבל זיכוי מנהיגה בשכרות.

משרד עורכי דין שאול – רן מייצג חשודים ונאשמים בעבירות תעבורה ביניהן עבירות מהירות, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, שלילת רישיון, תאונות דרכים ועוד. בין היתר, השיג משרדנו עסקאות טיעון מקלות ללקוחות המשרד, דוגמת 3 חודשי פסילה בלבד לנהג אשר נתפס נוהג עם כמות 350 מ”ג אלכוהול, כמו גם עונש של 7 חודשי פסילה בלבד לנהג צעיר אשר נתפס נוהג עם כמות 460 מ”ג אלכוהול בגופו.

מה היא נהיגה בשכרות?

סעיף 169א לתקנות התעבורה קובע:

“ריכוז אלכוהול בדגימת אוויר נשוף או בדגימת דם, העולה על אחד מאלה, לפי העניין:

(1) 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף;

(2) 50 מיקרוגרם אלכוהול במאה מיליליטר דם”

בהמשך לכך, נקבע בתקנות התעבורה כי חל איסור על אדם לנהוג כאשר הוא שיכור (240+ מיקרוגרם בליטר אוויר, או 50+ מיקרוגרם במאה מיליליטר דם), לעניין זה סעיף 169ב לתקנות התעבורה קובע:

“169ב(א) לא ינהג אדם רכב בדרך או במקום ציבורי ולא יניעו אם הוא שיכור.

סעיף 169ב(ג) קובע:

“169ב(ג) … יראו אדם שיכור אם הוא נתון תחת השפעה של סמים משכרים או מסוכנים או אם ריכוז האלכוהול אצלו עולה על המידה הקבועה”.

האם מותר לסרב לבצע בדיקת ינשוף?

מותר לסרב – אך זו טעות חמורה! עדיף למסור דגימת נשיפה באמצעות ינשוף אשר תוכיח שנהגת שיכור, מאשר לסרב לתת דגימת אוויר באמצעות ינשוף. מדוע? סעיף 169ו(א) לתקנות קובע:

169ו. (א)  סירב נוהג רכב או הממונה על רכב להיבדק לפי דרישת שוטר בבדיקת נשיפה או למסור דוגמה של דם או שתן לבדיקת מעבדה, דינו – מאסר שנה או קנס עשרת אלפים שקלים, ורשאי בית המשפט לפסול אותו מהחזיק ברשיון הנהיגה לתקופה של שנתיים.

משמעות הסעיף היא, שסירוב לבדיקת נשיפה דינה כדין נהיגה בשכרות ועל בית המשפט לשלול לנהג את הרישיון למשך שנתיים. אז מדוע עדיף למסור דגימת אוויר מאשר לסרב? כאשר נהג משתף פעולה ומוסר דגימת אוויר, עשויים השוטרים לבצע טעויות, שגיאות ותקלות שונות בהליך נטילת הדגימה. עורך דין מומחה בתעבורה יאתר את הטעויות הללו, ובאמצעותן יוביל לענישה מקלה יותר מ-24 חודשים. במקרה של סירוב לבדיקת ינשוף, הופכת המלאה לקשה הרבה יותר!

נתפסתי נוהג בשכרות, מדוע אני צריך עורך דין נהיגה בשכרות?

במידה והוגש נגדך כתב אישום, עליך לשכור שירותי עורך דין נהיגה בשכרות המומחה בדיני תעבורה. זהו אחד הצעדים הקריטיים ביותר לקראת ההליך המשפטי. אחת הסיבות לכך, היא שהסיכוי להרשעה ולעונש חמור בתיקי נהיגה בשכרות הוא גבוה בהרבה מהסיכוי לזיכוי ולעסקת טיעון מקלה. למשטרה יש את המשאבים, הניסיון והידע המשפטי כדי לגבות ראיות ולגבש תיק אודות הנאשם. כדי לאזן את הבדלי הכוחות בין הנאשם ובין רשויות התביעה של מדינת ישראל, יש זכות לנאשם להיות מיוצג על ידי עורך דין. זכות זו מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ומובילה להסדרי טיעון מקלים ואף לזיכויים בתיקי תעבורה.

העונשים שנגזרים על נאשמים בבתי המשפט לתעבורה, בייחוד בעבירות שכרות, הם לעיתים “למען יראו וייראו”. למרות זאת, משרדנו מציג באופן עקבי הסדרי טיעון מקלים במיוחד, זיכויים בתיקי תעבורה, הן בבית המשפט לתעבורה והן בבית המשפט המחוזי (ערכאת הערעור על בית המשפט לתעבורה) ועוד. ביכולתנו להוכיח כי בדיקת הינשוף בוצעה בניגוד לדין, או שלא על פי הנהלים, ובכך להוביל להקלה בעונשך.

עורך דין מומלץ לתעבורה ונהיגה בשכרות

משרדנו מייצג חשודים ונאשמים בעבירות תעבורה, ובין היתר נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת סמים. עורך דין תעבורה ממשרדנו, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, המשרת לקוחות בכל רחבי הארץ יסייע במזעור הנזקים והקלה בעונשך למינימום הניתן. במשרדנו עורכי דין לתעבורה עתירי ניסיון בניהול תיקי נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, עבירות מהירות ונהיגה ללא רישיון.

עורכי הדין במשרד מציגים תוצאות נאות ללקוחותינו ובין היתר עסקאות טיעון מקלות בתיקי תעבורה מורכבים, ביטול כתב אישום בתעבורה וזיכויים מאשמה בבתי המשפט לתעבורה ובבית המשפט המחוזי כערכאת ערעור.

חייג עכשיו