מאמרים

סחיטה במייל ודרישת תשלום ביטקוין

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

קבוצות האקרים מרחבי העולם מפעילות את אחד העוקצים המתוחכמים והמסוכנים ביותר בשנים האחרונות, עוקץ סחיטת הביטקוין. 

במסגרת תרגיל העוקץ, נשלח מייל לקורבן לפיו חדרו ההאקרים למחשב של הקורבן, שלפו את רשימת אנשי הקשר, היסטוריית הגלישה, וכן צילמו אותו בסיטואציה אינטימית במהלך גלישה באתר פורנוגרפי.

הסוחטים מאיימים להפיץ את המידע האישי לרשימת אנשי הקשר, אלא אם הקורבן ישלם כופר (Ransom) באמצעות המטבע הדיגטלי ביטקוין (Bitcoin).

איך להתמודד עם סחיטה במייל לשלם כופר באמצעות בטיקוין?

בראש ובראשונה מומלץ לא לשלם! אין כל ערובה לכך כי התשלום יוביל לסיום המשבר. הניסיון מלמד שההיפך הוא הנכון. ככל שהקרבן נאות לשלם את סכום הכופר, כך הסוחט זוכה לתמריץ להמשיך ולסחוט.

כמו כן, בחלק מן המקרים אין כל הוכחה לכך כי לסוחטים אכן יש נגיעה חומר אינטימי של הנסחט ומדובר בניסיון “דייג” קלאסי.

עם זאת, אנו נתקלים חדשות לבקרים בתיקי סחיטה בהם הסוחטים מתוחכמות, מנוסות, בעלי ידע וכלים טכניים מתקדמים – מה שהופך את הטיפול המשפטי למורכב, סבוך ואינטנסיבי במיוחד.

עורך דין מומחה סייבר ועבירות מחשב

אנו כאן בשבילך! רשת האינטרנט מספקת תחושת אנונימיות המדרבנת עבריינות רשת ופשיעת סייבר מתוחכמת. בין היתר, אנו נתקלים במקרי התחזות ברשתות החברתיות, הוצאת לשון הרע ודיבה, ריגול עסקי, חדירה לחומרי מחשב וסחיטה.

משרדנו עושה שימוש בכלים משפטיים מודרניים ובכלים טכנולוגיים מתקדמים, על מנת להגן על הלקוח מפני עבירות מחשב ובכלל זה סחיטה ברשת ודרישת כופר לתשלום ביטקוין ומטבעות דיגיטליים.

סחיטה ברשת | סחיטה במייל | דרישת כופר bitcoin

עורך דין מומחה סייבר

במרוצת השנים טיפלנו, בהצלחה מרשימה, במאות תיקי עבירות מחשב, סייענו ללקוחותינו בהתמודדות עם משברי סחיטה מורכבים, ליווינו גופים פרטיים, חברות ענק וכן גופים ציבוריים – בהתמודדות עם אתגרי מרחב הסייבר, במישור המשפטי והטכני כאחד. ניסיון אינטנסיבי זה מציב את משרדנו בחוד החנית של מומחי עבירות המחשב בישראל.

משרדנו עובד בשיתוף פעולה הדוק עם חברת חקירות הסייבר המובילה בישראל, כך שקהל לקוחותינו זוכה לצד המעטפת המשפטית גם לארגז כלים טכנולוגי מושלם.

יכולות טכניות בעבירות סייבר וסחיטה על רקע מיני

כמשרד עורכי דין מוביל בתחום הסייבר בישראל, ביכולתנו המשפטית לסייע לקהל הלקוחות בכל משבר סייבר בו יתקלו במהלך החיים. הדבר נכון הן לאנשים פרטיים, והן לארגונים וחברות.

יחד עם זאת, משרדנו עובד בשיתוף פעולה הדוק עם חברת החקירות המובילה בישראל בתחום הסייבר, כך שקהל לקוחותינו נהנה אף משלל יכולות טכניות כגון:

  • איתור ראיות דיגטליות לסחיטה במייל והוכחת אשמתו של עבריין מחשב.
  • איתור ראיות דיגיטליות לשם זיכוי חשוד מחשד לעבירות סייבר.
  • מיפוי נוכחות וירטואלית של הלקוח ברשת.
  • בניית הגדרות פרטיות עדכניות.
  • הסרת סרטונים אינטימיים מהרשת: אתרי פורנו (xhamster, xvideos, xnxx וכדומה), רשתות חברתיות ותוכנות מסרים דוגמת Kik, Telegram ועוד.
  • הסרת תוצאות חיפוש שליליות מגוגל.
  • מעקב והתחקות אחר מטבעות דיגיטליים ובכלל זה bitcoin.

 

ניהול משברי סחיטה ברשת על ידי עורך דין

במשרדנו עורכי דין פליליים יוצאי רשויות התביעה של מדינת ישראל, פרקליטות המדינה, יחידת התביעות במשטרה, יחידות מובחרות במשרד הביטחון ויחידות טכנולוגיות בצה”ל.

השילוב בין ידע משפטי רחב, ניסיון רב בזרועות אכיפת החוק ומומחיות בתחום הסייבר והמחשב – מאפשר למשרדנו לנהל משברי סחיטה ברשת האינטרנט באופן מיטבי.

מרבית תיקי הסייבר במשרדנו מטופלים לשביעות רצון הלקוח, תוך מזעור הנזקים ככל האפשר והגנה על פרטיות הלקוח.

בין יתר מחלקות המשרד, מחלקת סייבר מהמובילות בישראל, מחלקת מיסוי וכלכלה בעלת מומחיות עומק במטבעות דיגיטליים, קריפטוגרפיים, הנפקת מטבעות דיגיטליים (ICO – Coin Offering Initial) ומיסוי מטבעות אלו.

צפו בעו”ד אלעד שאול, שותף מייסד במשרד שאול – רן ושות’, וראש מחלקת הסייבר במשרד:

 

חייג עכשיו