תחומי התמחות

  • home
  • סחיטה ברשת

סחיטה ברשת

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

בעשורים האחרונים המרחב הוירטואלי והמרחב הממשי התאחדו, רשת האינטרנט והרשתות החברתיות הפכו לכלי יום יומי בלעדיו בלתי אפשרי לנהל שגרת חיים תקינה.

זו הסיבה שעד מהרה התפתחו והשתכללו מזימות ותרגילי עוקץ שונים ברחבי הרשת שמטרתם העיקרית היא לסחוט כספים מקורבן אקראי תוך ניצול מסך האנונימיות שמספקת המרשתת.

אחד מתרגילי הסחיטה והעוקץ המפורסמים והמודרניים ביותר מנוהל על ידי כנופיות בחו”ל ונסוב סביב איום על הגולש הנסחט בהפצת סרטוני עירום ותמונות אינטימיות בין חבריו אקט המכונה סחיטה מינית ברשת, Sextortion בעגה המקצועית או Cyber blackmail.

כיצד ניתן להתמודד עם סחיטה ברשת? עו”ד אלעד שאול מומחה בניהול משברי סחיטה ברשת מסביר.

סחיטה ברשת

סחיטה ברשת האינטרנט (Cyber Blackmail)

מדוע סחיטה באינטרנט ( cyber blackmail ) קוסמת כל כך לפושעים בכל רחבי העולם? ראשית, הרשת מספקת מסך אנונימיות המאפשר לעבריינים להתחזות בקלות לאדם אחר, להונות את הקרבן ולהיעלם מבלי להשאיר עקבות.

צפו בתחקיר חדשות 12 בהשתתפות עו”ד אלעד שאול, מומחה בעבירות מחשב והמוביל בתחום זה לליווי קורבנות סחיטה מינית ברשת

שנית, בזכות האינטרנט יכולים פושעים מכל העולם לבצע את זממם בקרבנות ממדינות שונות מבלי לחשוש משלטון החוק המקומי.

כך למשל, סוחטים ממדינות עולם שלישי ומדינות שאינן מנהלות יחסים דיפלומטיים וביטחוניים עם ישראל מבצעים תרגילי סחיטה ועוקץ על אזרחים ישראלים ומשטרת ישראל חסרת אונים לנוכח התופעה.

שלישית, באמצעות הרשת ניתן לקבל מידע רב אודות הקרבן, בקלות רבה, ולעשות במידע שימוש – בין היתר, להקליט את הנסחט בסיטואציה מינית ולאיים בהפצת ההקלטה.

סחיטה מינית – מרוקו וחוף השנהב

העוקץ העדכני והמוצלח מכולם הוא סחיטה ברשת בדבר  הפצת סרטונים מיניים של קרבן הסחיטה במידה ולא ישלם כופר כסף לסוחט.

סחיטה זו נפוצה מאוד בישראל ואלפי גברים נופלים בפח שטמנו להם מספר כנופיות מתוחכמות ממדינות שונות בעולם ובניהן מרוקו, אוקראינה וחוף השנהב

הגברים הנסחטים לעתים משלמים סכומי כסף גדולים לכנופיה בתקווה שהסחיטה תפסק.

אולם זה המקום להדגיש, העברת כסף לסוחט היא טעות קריטית אשר לא תפסיק את הסחיטה, אלא רק תגביר את הלחץ והדרישה לכספים נוספים. 

לכן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה לניהול משברי סחיטה וירטואלית בטלפון 03-7773333 או להשאיר פרטים בטופס בתחתית המאמר.

צפו בכתבת תחקיר אודות “סחיטה מינית ברשת” בהשתתפות עו”ד אלעד שאול, מומחה סייבר ועבירות מחשב מהמובילים בישראל (באדיבות ערוץ כאן 11 – תוכנית “שטח הפקר”)

סחיטה מינית ואיום בהפצת סרטון מיני אם לא ישולם כסף (Sextortion)

מדובר בעוקץ ידוע המתנהל ברשתות החברתיות דוגמת ה-Facebook ה-Skype וברשתות חברתיות נוספות. העוקץ נפוץ אף באפליקציות שונות ובאתרי היכרויות דוגמת Tinder, Okcupid, Kik, Imo וכדומה.

אדם מקבל פניה וירטואלית מבחורה נאה, ברוב המקרים דרך ה-Facebook, אתרי הכרויות (אוקיקיופיד / טינדר) וצ’טים למיניהם.

אותה בחורה בחלק מן המקרים דוברת עברית קלוקלת, מנסה לפתות את הקרבן להציץ במצלמת אינטרנט ולצפות בה במצב אינטימי.

הגבר מן העבר השני ברוב המקרים חושד שמדובר במתחזה, אולם בשלב מסוים סקרנותו מכריעה אותו והוא מאפשר לגברת להפעיל את מצלמת הרשת ולהציג את עצמה.

הקרבן מופתע לגלות שמדובר באישה המציגה עצמה בפוזיציה מינית מפתה ומנהלת אתו שיחה.

מצב זה קונה את אמונו של הקרבן וגורם לו להפעיל את מצלמת האינטרנט שלו ולהצטרף לאותה בחורה באקט המיני.

הנסחט לא מודע לכך שבשלב זה כנופיית הסוחטים מקליטים את הסיטואציה בעוד שהאישה, חברת הכנופיה, מביימת את הקרבן להציג את פניו, לצלם עצמו בתנוחות אינטימיות וכדומה.

עוד הנסחט לא יודע, שבעוד הוא מתערטל ומתועד במצלמה, חברי הכנופיה מלקטים פרטים אודותיו לרבות רשימת החברים שלו בפייסבוק, מספרי טלפון שלו, כתובות ופרטים של מקום העבודה וכדומה. 

לאחר שחברי הכנופיה סיימו להקליט את הקרבן במצב אינטימי וללקט את הפרטים הדרושים להם, הם מסיימים את השיחה המפתה ופותחים במסכת הסחיטה.

בשלב זה, יאיימו חברי הכנופיה על הנסחט שיש ברשותם סרטון מיני המתעד את הקרבן בתנוחות מיניות מביכות ביותר, והם עתידים להפיץ את הסרטון באמצעות youtube, תוך דקות ספורות, לכל רשימת החברים שלו בפייסבוק אם לא יעביר להם מידית סכומי כסף המתחילים גדולים (בדרך כלל מאות דולרים, דרך 2,500 דולר ובחלק מהמקרים גם עשרות אלפי דולרים).

חלק גדול מהגברים מחליטים בשלב זה להעביר כספים לאותה כנופיה וחושבים שבכך יסתיים הסיפור. האמנם?

האם לשלם לאדם שסוחט אותי ברשת?

לא! אחד מעוקצי הסחיטה הנפוצים בישראל מתבצע על ידי כנופיות נוכלים ממרוקו, חוף השנהב ומדינות נוספות.

מטרתם העיקרית של העוקצים היא בצע כסף, וכמה שיותר כסף יותר טוב. לעתים קרובות נוטה הנסחט התמים לחשוב: “אם אעביר לסוחט סכום כסף מסוים הדבר יספק את העבריין והוא ימשיך אל הקרבן הבא”, אך לא כך הם פני הדברים! 

על מנת להתמודד עם עבריינים מתוחכמים יש צורך בניהול המשבר בצורה חכמה מבחינה משפטית ותקשורתית.

לכן, מומלץ לפנות בדחיפות לעורך דין מומחה בסחיטה ברשת האינטרנט לקבלת יעוץ מיידי ופתרון הליך הסחיטה.

עורך הדין המומחה בניהול משברים וסחיטה וירטואלית (Cyber Blackmail) מכיר את דרך העבודה של אותן כנופיות, יודע כיצד הן חושבות, מה מניע אותן וכיצד ניתן להתמודד איתן ולהבהיר להן שעליהן לעבור לקרבן הבא מכיוון שהנסחט הנוכחי מיוצג על ידי מומחה והוא “בלתי סחיט”.

זכור! אם תשלם הסחיטה לא תיעלם! הניסיון מלמד שהעברת סכום כסף לאותה כנופיה לא תפסיק את הסחיטה, אלא להפך, הקורבן יתבקש לשלם את אותו הסכום על בסיס שבועי, תוך איום שאם לא ישלם הסרטון המיני יופץ. הדרך היחידה להפסיק את הסחיטה היא באמצעות עורך דין פלילי מומחה לסחיטה ברשת.

עורך דין מומחה לסחיטה ברשת

במידה ונפלת קרבן לסחיטת כספים ברשת האינטרנט תוך שהצד השני מאיים להפיץ סרטונים אינטימיים שלך, עליך לפנות לעורך דין מומחה לסחיטה וירטואלית, cyber blackmail, על מנת לנהל את המשבר בנחישות ולהסיר מעליך את איום הסחיטה.

משרדנו מנהל משברים כאלו מזה מספר שנים, אנו יודעים כיצד להתמודד עם כנופיות הסוחטים, כיצד להתיש אותן ואיך למנוע מהם או לכל הפחות למזער מהותית את הסיכוי להפצת הסרטון, ובו זמנית לא לשלם לסוחטים כסף. 

מדובר במומחיות המשלבת ניסיון טכני, ידע משפטי, ערמה ותחבולה והכרה קרימינולוגית עם שיטת הפעולה של אותם עברייני רשת. 

ניהול נכון של הליך כאמור, באמצעות עורך דין מומחה לעוקץ סחיטה יסיר את איום הסחיטה מעליכם ברוב המוחלט של המקרים.

למשרדנו ערוץ הדברות עם המחלקה המשפטית של Facebook כמו גם המחלקות המשפטיות של Google, אתר Youtube ואתרים פורנוגרפיים כגון xvideos.com ו-xhamster.com. בידנו כלים להסרת תכנים משמיצים, מחיקת סרטונים אינטימיים מהרשת, הסרת חשבונות ופרופילים פיקטיביים ומזויפים וכדומה, תוך זמן קצר יחסית ביחס לאלטרנטיבות.

עו"ד סחיטה ברשת

מה לעשות במקרה של סחיטה ברשת?

צור קשר בהקדם עם משרד עורכי דין המתמחה בעבירות מחשב – בטיפול במקרי סחיטה וירטואלית, איום בהפצת סרטונים מיניים, הפצת תכנים מיניים ברשת.

זכור, התנהלות עצמאית מול עברייני רשת עלולה לעלות לך ביוקר, כספית, נפשית במוניטין ובקשרים חברתיים ומשפחתיים. 

תן לבעל מקצוע לנהל עבורך את המשבר ודאג למזער את הנזקים באופן משמעותי.

עורך דין אלעד שאול, בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, ניהל מאות משברים תקשורתיים ואירועי סחיטה וירטואלית עד לרגע בו הסוחטים הניחו לקורבן לנפשו, הסיר מאות תוצאות חיפוש מרשת האינטרנט וממנוע החיפוש גוגל, מחק מאות סרטונים אינטימיים מרשת האינטרנט של קרבנות סחיטה ו-“פורנו נקמה“.

חייג עכשיו