מאמרים

החזרת רישיון לנשק ארגוני

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

ערר למשרד לביטחון פנים

לקוח המשרד, מאבטח מוערך במשרד הביטחון ולוחם במילואים ביחידה מובחרת בצבא, זומן לחקירת משטרה לאור תלונת שווא מצד זוגתו לשעבר. מיד לאחר מכן, נשלל רישיונו לשאת אקדח והוא הושעה מעבודתו. משרדנו ליווה את הלקוח בהליכי החקירה במשטרה והגיש עבורו בקשה לאי העמדה לדין וסגירת התיק מחוסר אשמה. משרדנו הגיש ערר למשרד לבטחון הפנים לעניין ביטול רישיון האקדח, ערר שהתקבל במלואו, הלקוח קיבל את רישיון האקדח בחזרה והוחזר מיד למקום עבודתו.

קבלת ערר על ביטול רישיון לשאת כלי ירייה

כנגד לקוח המשרד הוגשה תלונה שווא במשטרה על ידי זוגתו לשעבר. הלקוח זומן לחקירה תחת אזהרה, נישקו האישי נלקח ממנו ולאחר מספר שבועות קיבל הלקוח הודעה מהמשרד לביטחון הפנים, האגף לרישוי כלי ירייה, כי רישיונו לשאת כלי נשק בוטל לאלתר בהמלצת משטרת ישראל.

באותו מועד עבד הלקוח כמאבטח בכיר במשרד הביטחון, אובדן רישיון הנשק והאקדח הובילה להשעיה ממקום העבודה באופן מיידי ועד להחלטה אחרת. מיד לאחר מכן הגיע הלקוח למשרדנו לקבל ייעוץ וטיפול משפטי. עורך דין פלילי אלעד שאול קיבל את הלקוח, הסביר לו את זכויותיו, והנחה אותו כיצד לפעול על מנת לשמור על חפותו ולהשיב את רישיון האקדח ואת מקום עבודתו.

תוך ימים ספורים הוגשה על ידי משרדנו בקשה לסגירת תיק משטרה בעילה של “חוסר אשמה פלילית”, ובה שכנע עו”ד אלעד שאול את קצין המשטרה שמדובר בתלונת שווא שקרית שהוגשה במטרה לפגוע בלקוח ולהוביל לפיטוריו מהעבודה. מיד לאחר מכן הוגש ערר על ביטול הרישיון שהוגש לאגף רישוי כלי ירייה. משרדנו פעל במרץ על מנת לפעול לסגירה מהירה של התיק בחוסר אשמה ולהסרת ההתנגדות של המשטרה להחזרת הנשק ללקוח. בהמשך, שמחנו לבשר ללקוח על סגירת התיק נגדו מחוסר אשמה, ואף בישרנו לו על השבת רישיון האקדח שלו כך שהוא יכול לחזור מייד לעבודה!

ביטול רישיון אקדח בהמלצת המשטרה

אדם הנושא נשק אישי או רישיון לנשק ארגוני מטעם מקום העבודה עלול לאבד את רישיונו מיד עם זימונו לחקירה במשטרה, או זמן קצר לאחר מכן. כאשר חשוד נחקר תחת אזהרה, משטרת ישראל מעבירה מידע על כך למשרד לביטחון הפנים ולאגף לרישוי כלי ירייה. תוך ימים ספורים פקיד רישוי כלי ירייה בוחן את תיקו של בעל הרישיון, מקבל מידע מקצין משטרה ומקבל החלטה לעניין ביטול רישיון הנשק וחיוב החשוד בהפקדת האקדח בתחנת המשטרה לאלתר. כאשר מדובר בעבירת אלימות, סמים, איומים ועבירות נוספות – מעבירה המשטרה לאגף הרישוי הוראה לביטול רישיון האקדח של החשוד, במקרים כאלה פקיד הרישוי לא מפעיל שיקול דעת והוא מורה על ביטול הרישיון באופן מידי.

לקוחות רבים פונים למשרד שאול – רן ושות׳ עורכי דין בעקבות ביטול רישיון לאקדח, בין אם ככלי נשק פרטי ובין אם כאקדח ארגוני מטעם מקום העבודה. יש להבין, שאדם הנושא נשק, מעבר לתחושת הביטחון, משקיע אלפי שקלים ברכישת האקדח, אלפי שקלים בהליך ההכשרה, מטווחים, בדיקות רפואיות ואישורים למיניהם, וביטול הרישיון מוריד את ההשקעה לטמיון. העניין חמור יותר כשמדובר באקדח מטעם העבודה, הידוע כ נשק אירגוני. כאשר מבוטל רישיון לשאת כלי ירייה ארגוני, בעל הרישיון מושעה ממקום עבודתו ולעיתים אף מפוטר מידית.

ביטלו לי את הרישיון לנשק, מה עושים?

על פי חוק, ניתן להגיש ערר על החלטה לבטל, להתלות או להשעות רישיון נשק של אדם. את הערר ניתן להגיש תוך 45 ימים מיום שבו נדחתה בקשתכם לרישיון נשק ובמקרים אחרים, מיום בו הגיע אליכם המכתב המודיע על כך. אם בוטל רישיון הנשק שלכם, או קיבלתם סירוב לקבלת רישיון נשק, מומלץ ורצוי לפנות לעורך דין המתמחה ברישוי כלי ירייה ורישוי נשקים על מנת להגיש ערר משפטי מסודר ומנומק. הערר יעבור לעיון וועדת הערר במשרד לביטחון פנים, לאחר תקופת בחינה והתייעצות של הוועדה עם גורמי בטחון וגורמים מקצועיים, תתקבל החלטה בערר.

במידה וחלפו 45 ימים, ועורך הדין לא מצא שיש סיכוי לקבל הארכת מועד, או במידה שהערר נדחה על ידי ועדת הערר – ניתן לפנות לבית המשפט המחוזי בעתירה מנהלית. מדובר בהליך מורכב יותר מבחינה משפטית, סבוך מאוד ויחסית יקר יותר. בעתירה המנהלית צפוי העותר לעמוד בפני בית המשפט ולנסות לשכנע אותו, באמצעות עורך דינו, שאגף רישוי כלי ירייה שגה בהפעלת שיקול הדעת שלו כגוף מקצועי האמון על רישוי נשקים במדינה, וכפועל יוצא מכך, ביטל את רישיונו לשאת אקדח או לא העניק לו רישיון מלכתחילה. עורך דין המומחה ברישוי נשקים, ערעור על ביטול רישיון לכלי ירייה והתנהלות מול האגף הרישוי במשרד לביטחון פנים – יעניק לכם ייעוץ ראשוני וטיפול משפטי מקיף אשר יגדילו את הסיכוי להחזיר את הרישיון הנכסף. הניסיון מלמד, שפניה עצמאית לפקיד הרישוי, הפעלת “קומבינות” או “פרוטקציות”, לא מסייעים בהשבת הרישיון ואף עלולים להזיק !

עורך דין פלילי אלעד שאול, יוצא רשויות התביעה של מדינת ישראל, התמחה בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) וכיום מהווה סנגור פלילי המייצג חשודים ונאשמים בהליך הפלילי. במשרדנו עורכי דין פליליים מנוסים המייצגים את לקוחות המשרד ומעניקים יעוץ וטיפול משפטי מן השורה הראשונה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בדיסקרטיות מוחלטת. אנו מציגים הצלחות מוכחות בתחום רישוי כלי הירייה ובין היתר עררים ועתירות מנהליות שהתקבלו וכלי הנשק הושבו לבעליהם. כל האמור מתבצע בנחישות ובשקיפות מלאה מול הלקוח, כמצופה מעורך דין פלילי פרטי.

חייג עכשיו