תחומי התמחות

  • home
  • סגירת תיק משטרה בעבירת ייבוא סמים מחו”ל

סגירת תיק משטרה בעבירת ייבוא סמים מחו”ל

עו"ד אלעד שאול   |   לייעוץ אישי 03-7773333

סגירת תיק בחוסר אשמה

לקוח המשרד נחקר בחשד לייבוא סמים מחו”ל לישראל, לאור אותה חקירה, נלקח אקדחו של הלקוח אשר עוסק כמאבטח והוא עמד לפני פיטורין. הלקוח פנה לעו”ד אלעד שאול אשר טיפל עבורו בתיק המשטרה דרך הגשת בקשה לסגירת תיק משטרה, עורך הדין שכנע את המשטרה כי דין התיק להיסגר.

מאחר ותיק המשטרה נסגר מחוסר ראיות, נותר ללקוח רישום משטרתי. ערר שהוגש על ידינו התקבל לאחרונה והוחלט על גניזת התיק נגד הלקוח בחוסר אשמה, כך שלא יוותר כל רישום משטרתי או פלילי והנשק יוחזר ללקוח.

סגירת תיק חקירה בגין יבוא סמים לישראל מחו”ל

אל משרדנו פנה לקוח אשר זומן לחקירה במשטרה בחשד ליבוא זרעי קנביס מחו”ל לישראל.

עו”ד פלילי שאול העניק ללקוח יעוץ לפני החקירה ולאחריה התיק עבר ניתוח משפטי מעמיק על ידי משרדנו והוגשה בקשה למשטרת ישראל להורות על סגירת התיק לאור כשלים בראיות, גרסת החשוד במשטרה ונימוקים משפטיים נוספים.

כאשר אדם נחקר במשטרה נפתח כנגדו הליך פלילי ונותר לו רישום משטרתי אשר חשוף לעיני מספר גופים. רק סגירת תיק בחוסר אשמה מובילה למחיקה מוחלטת של הרישום המשטרתי ובולמת את הנזקים שרישום כזה גורם לאדם.

הלקוח שפנה למשרדנו הועסק כאיש בטחון בכיר באחת מחברות התרופות הגדולות, לאור פתיחת החקירה נלקח ממנו נשקו האישי ורישיונו לשאת נשק בוטל, כפועל יוצא מכך הלקוח נפגעה עבודתו והוא עמד בסכנת פיטורין.

תחילה, לאור בקשה משפטית מנומקת שהוגשת על ידינו בבקשה לסגור את התיק, נסגר התיק נגד הלקוח בחוסר ראיות, זאת לאור הגרסה שמסר בחקירה. בשלב זה, הוגשה בקשה לשינוי עילת סגירה של התיק מחוסר ראיות לחוסר אשמה וזאת על מנת שיוכל הלקוח לחזור לעבודתו ולקבל את נשקו בחזרה.

שינוי עילת סגירה לחוסר אשמה

תיק חקירה משטרתי יכול להיסגר משלוש עילות מרכזיות: חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור וחוסר אשמה.

סגירת תיק בחוסר אשמהמובילה למחיקה ממשית של הרישום המשטרתי ואילו סגירת התיק מהעילות הנוספות מותירה רישום משטרתי אליו חשופים מספר גורמים, עובדה העשויה לגרום נזקים משמעותיים לנחקר. כך למשל, סגירת התיק מחוסר ראיות בעניינו של הלקוח לעיל לא הובילה להחזרת רישיון הנשק שלו.

לשם כך, הוגשה בקשה דחופה ומנומקת לשינוי עילת הסגירה של התיק הסגור, כך שבמקום “חסור ראיות” יסגר התיק מחוסר אשמה, וכפועל יוצא מכך יימחק הרישום המשטרתי כנגד הלקוח.

ואכן, לאחר הליך מורכב בהחלט הצלחנו לשכנע את משטרת ישראל לשנות את עילת הסגירה של התיק להיעדר אשמה פלילית ובכך למחוק את הרישום הפלילי של הלקוח לחלוטין.

בקשה לשינוי עילת סגירה של תיק משטרה

תיק משטרה שנסגרת בחוסר ראיות או חוסר עניין לציבור מותיר רישום משטרתי אשר חשוף לעיני מספר לא מבוטל של גופים ובניהם גופי ממשלה ובטחון.

על מנת למחוק את הרישום המשטרתי הנ”ל ניתן להגיש בקשה לשינוי עילת סגירה של תיק, או בקשה למחיקת הרישום המשטרתי מהמטה הארצי.

שני ההליכים הללו הם שונים בתכלית זה מזה ויש לבחון בקפידה לאיזה מסלול לגשת. לשם כך, מומלץ בהחלט לפנות לעורך דין פלילי המומחה במחיקת רישום פלילי, סגירת תיקי משטרה ושינוי עילת סגירה וזאת על מנת לבחון את המצב המשפטי המיוחד שלכם ולהחליט באיזה מסלול עדיף לבחור.

מעבר לכך, חשוב לדעת שבקשה לשינוי עילת סגירה ניתן להגיש פעם אחת בלבד. במידה ובקשה זו נדחית, תיאלצו להישאר עם הרישום המשטרתי לתקופה ארוכה מאוד.

לכן, מומלץ שלא להגיש מסמכים למשטרת ישראל או לגופי התביעה לבד, אלא אך ורק באמצעות עורך דין פלילי מומחה בעל ניסיון מוכח במחיקת רישום פלילי, מחיקת רישום משטרתי, ושינוי עילת סגירה של תיקי משטרה מחוסר ראיות וחוסר עניין לציבור לחוסר אשמה.

אודות עורך דין פלילי אלעד שאול

עו”ד אלעד שאול הוא סנגור פלילי מנוסה אשר עבר את הכשרתו המשפטית בפרקליטות מחוז תל אביב פלילי, גוף התביעה של מדינת ישרל במחוז תל אביב והמכז.

כיום עו”ד שאול הוא בעל משרד עורכי דין פליליים פרטי המתמחה בייצוג וליווי לקוחות בהליך הפלילי, החל מיעוץ לפני חקירת משטרה, דרך ייצוג בבית המשפט בפני כתבי אישום והליכים פליליים, וכלה בסגירת תיקים ומחיקת רישום פלילי ומשטרתית לרבות הליכי חנינה מנשיא המדינה.

משרדנו מלווה את קהל הלקוחות באופן גלוי ושקוף ודוגל בהעברת כל המידע ללקוח, מתחילת ההליך ועד לתואצה המיוחלת! צרו קשר עוד היום לייעוץ ראשוני עם עו”ד שאול בטלפון 03-7773333.

חייג עכשיו