תחומי התמחות

  • home
  • גילוי מרצון | נוהל גילוי מרצון 2018

גילוי מרצון | נוהל גילוי מרצון 2018

עו"ד אלעד רן   |   לייעוץ אישי 03-7773333

רקע לנוהל גילוי מרצון

רשות המיסים פרסמה לאחרונה נוהל גילוי מרצון חדש, נוהל גילוי מרצון זה יחול עד לתאריך 31.12.2018.

גילוי מרצון

נוכח שינוי כללי המשחק והגברת האכיפה בעבירות המס החמורות, עם הפיכתן ל”עבירות מקור” בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, המחוקק אפשר לאזרחים תקופת זמן נוספת לביצוע הליך גילוי מרצון, בתנאים מסוימים ובנסיבות מתאימות, וזאת לאזרחים אשר מבקשים להימנע מהליך פלילי כנגדם, לאור חומרת העונשים בגין העלמת הכנסות ואי דיווח על הכנסות – אשר מוגדר גם כהון שחור.

עבירות מס של אי דיווח על הכנסות והעלמת הכנסות מרשות המיסים עלול לגרור סנקציות מחמירות, ובכלל זה ניהול הליכים פליליים בבית המשפט כנגד מבצעי העבירה, עיכוב יציאה מן הארץ, עונשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח (גם למי שאין לחובתו כל עבר פלילי קודם לכן), חילוט נכסים של מעלימי המס ואף קנסות חמורים וכבדים.

נוהל גילוי מרצון

במסגרת הליך גילוי מרצון, עברייני מס שיבקשו “לפתוח דף חדש” עם רשויות המס, יוכלו להתוודות על עבירות המס שביצעו ולשלם את המס הנדרש, בתנאים שייקבעו בנוהל גילוי מרצון, וזאת מבלי שיופעלו כנגדם הסנקציות והעונשים הקבועים בחוק איסור הלבנת הון.

לאור ההתפתחויות הצפויות בתחום זה, ישראלים המחזיקים כספים בחו”ל, אשר לא דווחו כדין בישראל, ומבקשים למנוע את חשיפתם לדין ולהליכים פליליים ולהכשיר את כספם בצורה חוקית ורשמית מול מדינת ישראל, מן הראוי שישקלו פנייה לרשות המיסים במסגרת הליך של גילוי מרצון, באמצעות עורך דין מומחה למיסים.

נוהל גילוי מרצון רלוונטי לכל עבירות המס – בין בישראל ובין בעולם:

  1. בישראל בקשר לנכסים והכנסות בישראל שהועלמו ולא דווחו.
  2. בעולם בקשר לנכסים והכנסות זרות בחו”ל, שהועלמו ולא דווחו לרשות המיסים.

נוהל גילוי מרצון יחול ותקף מול כל רשויות המס, בכלל זה, מס הכנסה, מס ערך מוסף, מיסוי מקרקעין, מס קניה ומכס.

התנאים להליך גילוי מרצון

נדרש כי הפניה על ידי המבקש תעשה בתום לב, לא קיימת חקירה קודמת או נוכחית על ידי רשות המיסים בין למבקש ובין לבת זוגו ואין לרשות המיסים כל מידע קודם הנוגע לעניין.

ישנם שני מסלולים לגילוי מרצון – האחד, מסלול אנונימי והשני, מסלול מקוצר.

מסלול אנונימי: במסלול זה ניתן לפנות לגילוי מרצון ללא גילוי שם הפונה ופרטים מזהים אחרים עד לסיום הליך השומה וקביעת המס, רק אם מגיעים להסכם שומה מגלים את פרטי המבקש. לכן, לכל אורך ההליך זוכה המבקש לחסיון ולשקט נפשי.

מסלול מקוצר: מתאים למי שמדווח במסגרת הגילוי מרצון על רכוש עד 2 מיליון ₪, וההכנסה החייבת עד 0.5 מיליון ₪. מסלול זה אינו אנונימי, ובו מוגשים דוחות הכוללים את ההכנסה המדווחת יחד עם הבקשה לגילוי מרצון.

לנוהל גילוי מרצון – לחץ כאן.

חשוב לדעת! סייגים לחסינות מפני הליך פלילי:

  1. אדם זכאי ליהנות מהליך גילוי מרצון פעם אחת בלבד.
  2. הנוהל לא יחול על הכנסות שמקורן בפעילות לא חוקית.
  3. החסינות בהליך פלילי תחול רק לגבי המידע שנמסר במסגרת הליך הגילוי מרצון ובקשר אליו.

אילו הם רק מקצת התנאים החלים ומהווים תנאי להגשת הבקשה לגילוי מרצון.

מנסיוננו, חשוב וכדאי להיוועץ בעורך דין גילוי מרצון מומחה בדיני המס, אשר הינו בעל ניסיון בהגשת בקשות לגילוי מרצון, על מנת לזכות בהגנה מקסימלית לזכויותיך והקטנת חבות המס.

עורך דין גילוי מרצון מומחה לדיני המס

במשרד שאול-רן ושות’, עורכי דין מומחים למיסים ומשפט פלילי, יועצים בעלי שם דבר בתחום המס, חלקם יוצאי רשות המיסים וכן עבדו בפירמות רואי חשבון מהגדולות בעולם, בעלי שנים רבות של ניסיון בתחום המס והגשת בקשות לגילוי מרצון ללקוחות בישראל ובעולם. נשמח לייעץ מניסיוננו הרב בנושא גילוי מרצון, לטובת נטרול כל חשיפה פלילית, במהירות ובחבות מס מינימלית, בשקיפות ובחוקיות.

עו״ד אלעד רן, שותף מייסד בפירמת עורכי הדין שאול-רן ושות’, מתמחה שנים רבות בדיני המס בישראל ובעולם, מומחה למשפט פלילי, עבירות צווארון לבן ועבירות כלכליות.

עו״ד אלעד רן עבד במשרד המשפטים – פרקליטות מחוז מרכז וכן כעורך דין במחלקת המיסים בפירמת רו”ח קסלמן וקסלמן (Price Waterhouse Coopers) במהלך עבודתו למד לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת בר אילן, והינו בעל ידע וניסיון משפטי וחשבונאי כאחד. בשנות עבודתו כעורך דין, צבר ניסיון משפטי רב בייעוץ וייצוג לקוחותיו מול רשות המיסים ורשויות התביעה, בהן הפרקליטות וכן גופי חקירה שונים במדינת ישראל.

עורך דין אלעד רן מרצה בדיני מיסים ובתחומי המשפט הפלילי בפורומים שונים, בפני עורכי דין ורואי חשבון.

חייג עכשיו