ביטול רישיון נשק

עורך דין לרישוי נשק

רישיון לשאת אקדח, בין אם נשק אישי ובוודאי כאשר מדובר בנשק ארגוני – הוא עניין בעל משמעות רבה במדינת ישראל ובמצב הבטחוני השורר כאן בעשורים האחרונים.

חקירה במשטרה, תלונת שווא, מידע מודיעיני ואפילו מצב רפואי עשויים להוביל את המשטרה והמשרד לבטחון פנים לשלול את רישיון הנשק של אדם באופן חד צדדי.

כיצד מחזירים רישיון נשק? יש אפשרות לערור או לערער? עורך דין אלעד שאול, מומחה לרישוי נשק, מסביר.

דחו את בקשתי לרישיון נשק, מה עלי לעשות?

ניתן להגיש ערר לוועדת הערר במשרד לביטחון הפנים ב תוך 45 ימים מיום שבו נדחתה בקשתכם לרישיון לנשק אישי. אם חלפו 45 ימים, ניתן להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי.

מומלץ למהר ולהגיש את הערר בתוך 45 ימים שכן עתירה מנהלית היא הליך יקר וסיכויו אינם גבוהים.

קיימת חשיבות בהתייעצות מוקדמת עם עורך דין לרישוי נשק אשר יכול לסייע לכם בסיכויי ההצלחה בקבלת רישיון הנשק.

שללו לי את הרישיון לנשק, מה עלי לעשות?

התשובה נגזרת באופן ישיר מהסיבה שבגינה נשלל הרישיון שלכם לשאת אקדח. ישנן סיבות רפואיות, סיבות מנהליות ולעתים אף שלילת רישיון עקב פתיחת תיק במשטרה.

למרות שמדובר במקרה סבוך יותר מדחיית בקשה לרישיון אקדח, התשובה נותרת בעינה. ניתן להגיש ערר לוועדת הערר במשרד לביטחון הפנים בתוך 45 ימים מיום שבו נשלל רישיונכם לשאת אקדח.

אם נחקרתם במשטרה ויש תיק חקירה פתוח יש לבחון את האפשרות להגיש בקשה לסגירת תיק החקירה ורק לאחר מכן להגיש ערר לוועדה.

כמו כן, במידה ותיק משטרה נגדכם נסגר בחוסר ראיות או בחוסר עניין לציבור, יש לבחון את האפשרות להגיש בקשה לשינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה. לאחר שינוי עילת הסגירה, ניתן יהיה לקבל את הנשק בחזרה.

איך עובד הליך הערעור על רישיון נשק?

הלשכה לרישוי כלי ירייה היא גוף שלטוני בעל סמכויות מעין שיפוטיות. כל אדם אשר רואה עצמו נפגע מהחלטת רשות מוסמכת רשאי להגיש עליה ערר בכתב תוך 45 ימים מהמועד בו קיבלה הרשות את ההחלטה.

זאת אומרת, שאם פקיד רישוי כלי ירייה דחה את בקשתך לקבלת רישיון לאקדח או החליט לקחת את רישיונך לאקדח ולהורות לך להפקיד את האקדח בתחנת המשטרה, יש לך את הזכות להגיש ערר לוועדת הערר ולטעון את טענותיך.

הערר נדון בפני וועדת ערר של האגף לרישוי כלי ירייה אשר מעיינת בערר ובוחנת את הטיעונים והנימוקים שנכללו בו.

חשוב להגיש את הערר באמצעות עורך דין לרישוי נשק, אשר שוטח את הטענות המשפטיות הנכונות ומצרף את המסמכים הנדרשים אשר יכולים לסייע ולהעלות את הסיכוי להצלחת הערר ולהחזרת רישיון האקדח, בעשרות אחוזים.

שימו לב שיש למהר ולפנות לעורך דין, מכיוון שאם חלף הזמן הקבוע בחוק להגשת הערר יהיה עליכם להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי הקרוב ללשכת הרישוי בעירך, ולבקש מבית המשפט להורות לפקיד רישוי כלי הירייה ו/או לוועדת הערר, לבחון מחדש את החלטתם או לחילופין, להורות על שינוי החלטת פקיד הרישוי או החלטת הועדה ואישור רישיון כלי הנשק לעותר.

נחקרתי במשטרה ונשלל לי רישיון הנשק, מה עושים?

כאשר בעל רישיון נשק נחקר במשטרה, או כאשר מבקש רישיון נשק נחקר במשטרה, המשטרה מעבירה את המידע ישירות למשרד לבטחון פנים, האגף לרישוי כלי יריה.

כך שכל חקירה משטרתית עלולה להוביל לשלילת רישיון נשק פרטי או לסירוב מצד הרשות לאשר רישוי נשק.

ניתן לפעול במגוון מישורים, בערר על ההחלטה, בעתירה מנהלית, בעתירה לסגירת תיק החקירה במשטרה וכדומה. מומלץ לפנות לעורך דין על מנת לקבל סיוע מקצועי.

עורך דין מומחה לרישוי נשקים

משרד עורך דין פלילי אלעד שאול ושות׳ וצוות המשרד מתמחה במשפט פלילי וברישוי כלי ירייה, משרד מנוסה בהגשת עררים לוועדת הערר של המשרד לביטחון פנים, ערעורים ועתירות מנהליות להשבת רישיון נשק או לאישור רישיון נשק ואקדח.

עורך דין שאול בוגר האוניברסיטה העברית, בעברו תובע פלילי מפרקליטות מחוז תל אביב, מייצג קהל לקוחות גדול בהליכים פליליים ומנהליים ובין היתר אנשי בטחון ואזרחים מן הישוב, מחזיקי נשק אשר מבקשים להחזיר את הרישיון שנלקח מהם שלא לצורך.

ניתן להתרשם ממספר הצלחות, מיני רבות, בהשבת רשיונות נשק:

דרגו את המאמר
זקוקים לייעוץ אישי בנושא ביטול רישיון נשק?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה:
תרצו לחזור לנקודה מסוימת בכתבה?
כותב המאמר
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
שותף מייסד במשרד. מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל, יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב ובוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. נחשב לאחד המומחים הבולטים בתחומי עבירות מחשב, סייבר, מרמה והונאה ועבירות צווארון לבן. מוסמך מטעם גופי ממשל בארץ, באירופה ובארה"ב לניהול סיכוני סייבר, הגנת הפרטיות וניהול משברים.

עו"ד אלעד שאול בפייסבוק • עו"ד אלעד שאול ביוטיוב • מייל אישי Elad@ese.co.il

שאלות ותשובות
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה
מאמרים נוספים בתחום
רישוי כלי יריה

תחום רישוי כלי ירייה בישראל מוסדר בחוק כלי הירייה, תש"ט-1949. אגף רישוי כלי ירייה במשרד לביטחון פנים מרכז ומפקח על התחום. פקיד הרישוי רשאי לאשר או לדחות בקשה למתן רישיון

קרא עוד
הוצאת רישיון נשק

תהליך הוצאת רישיון נשק יאפשר למבקש הרישיון בסיום ההליך לקבל אקדח אישי לנשיאה ולהגנה עצמית. במסגרת תהליך הוצאת רישיון לנשק נדרש המבקש להוכיח עמידה בקריטריונים אותם דורש המשרד לביטחון פנים,

קרא עוד
רישיון נשק פרטי

רישיון נשק פרטי ניתן לאזרח או תושב ישראלי שעומד בתנאי סף ובקריטריונים (תבחינים). איך מוציאים רישיון נשק פרטי? מהם הקריטריונים? והאם אפשר לקבל רישיון נשק עם רישום פלילי? עו"ד אלעד

קרא עוד
אגף רישוי כלי יריה

אגף רישוי כלי יריה אחראי על רישוי כלי הירייה במדינת ישראל. האגף מצוי תחת המשרד לביטחון פנים המכונה גם משרד בט"פ. כל המידע על אגף רישוי כלי יריה במאמר עדכני

קרא עוד
עורך דין אלעד שאול רקע שקוף
זקוקים לייעוץ?
השאירו פרטים ונשוב אליכם במהרה
הנושא דחוף? חייגו 24 שעות ביממה